منزل مبله شیراز   اجاره سوئیت در شیراز   
عوارض ليدوكائين داروي بي حس كننده  مجله فارسي مجله فارسي .

مجله فارسي

عوارض ليدوكائين داروي بي حس كننده

 

 
ليدوكائين (Lidocain) نوعي داروي بي‌حس‌كننده است كه در مواردي مثل دندانپزشكي كاربرد دارد. از اسپري ليدوكائين براي ديرانزالي استفاده مي‌شود.
مي توان گفت نداشتن يك رابطه جنسي مناسب و رضايت بخش عامل بعضي از طلاق هاي امروزي شده است. زود انزالي باعث شده است كه خيلي از روج ها از سكس لذت نبرند و دچار بي ميلي جنسي شوند.
 

در چند سال اخير محصولات مختلفي براي رفع اين مشكل روانه بازار شده است كه يكي از آن‌ها اسپري ليدوكائين است. براي افزايش آگاهي در ارتباط با اين دارو و اينكه استفاده از آن براي درمان مشكلات جنسي چه مزايا و معايبي به دنبال دارد با ما همراه شويد.

اطلاعاتي در مورد ليدوكائين (داروي بي حس كننده جنسي)

ليدوكائين چيست؟

ليدوكائين با نام دارويي و علمي Lidocain به عنوان يك داروي بي‌حسي در موارد مختلفي استفاده مي‌شود. اگرچه اين دارو براي بيماري‌هاي مختلفي استفاده مي‌شود اما نبايد آن را خودسرانه مصرف كرد و حتما بايد با تجويز پزشك مصرف يا قطع شود.

موارد مصرف بي حس كننده ليدوكائين

از اين داروي بي‌حسي در موارد مختلفي استفاده مي‌شود. ليدوكائين در جراحي‌هاي كوچك و دندانپزشكي به عنوان بي‌حس‌كننده موضعي مصرف مي‌گردد كه در دندانپزشكي به همراه كوكائين از پر مصرف‌ترين داروهاست. پماد آن در درمان دردهاي موضعي مانند سوختگي ، گزش حشرات و هموروئيد استفاده مي‌شود. همچنين اين دارو براي انسداد سيستم عصبي مركزي ، انسداد عصب ،بي‌حسي نخاعي در اطراف سخت شامه و يا زير تخاع و انسداد سمپاتيك هم بسيار استفاده مي‌شود .

مكانيسم اثر اين دارو به چه صورت است؟

متابوليسم اين داروي بي‌حسي در كبد و تا حد كمي نيز در كليه انجام مي‌گيرد. شروع اثر ليدوكائين ۲ تا ۵ دقيقه و طول مدت اثر آن نيز متوسط مي‌باشد و دفع آن عمدتا از كليه و به صورت متابوليت مي‌باشد.

استفاده از ليدوكائين در درمان زود انزالي

يكي از راه‌هايي كه اخيرا خيلي مورد استفاده مرداني كه دچار زودانزالي هستند قرار مي‌گيرد استفاده از داروهاي بي‌حسي مانند اسپري تاخيري ليدوكائين مي‌باشد. ليدوكائين بايد ۱۰ تا ۱۵ دقيقه قبل عمل جنسي استفاده شود تا اثر كند. اين داروها با بلوك كردن هدايت عصبي مانع انتقال تحريك حسي از اعصاب ناحيه استفاده مي‌شود و در نتيجه زمان رسيدن به انزال افزايش مي‌يابد. بايد توجه داشت كه استفاده از مواد بي‌حسي شمشير دو لبه بوده و استفاده زياد و نادرست از آن‌ها مي‌تواند مشكلاتي را براي فرد به وجود آورد. در اين شرايط مرد نه تنها از نزديكي هيچ احساس لذتي نمي‌برد بلكه حتي ممكن است براي مدت كوتاهي ميل جنسي خود را هم از دست بدهد و حتي قادر به انجام عمل نزديكي هم نباشد. بنابراين در صورتي كه قصد داريد از اسپري تاخيري براي درمان زود انزالي استفاده كنيد بايد از نوع مرغوب آن استفاده كنيد.

اطلاعاتي در مورد ليدوكائين (داروي بي حس كننده جنسي)

توجه داشته باشيد كه استفاده از اين اسپري تاخيري حدودا تا ۳۰ دقيقه مانع انزال مي‌گردد براي مرد شايد خيلي عالي باشد ولي براي زنان اين زمان طولاني خسته كننده بوده و مطلوب نمي‌باشد و در برخي موارد امكان تنفر و انزجار از نزديكي براي خانم‌ها وجود دارد.

عوارض داروي ليدوكائين

اين دارو عوارض گوناگوني در كنار فايده‌هايش دارد. عوارض ليدوكائين ناشي از مقدار زياد مصرف ، كاهش تحمل بيمار، همچنين غلظ زياد پلاسمايي ناشي از ورود ناخواسته دارو به رگ و همچنين ناسازگاري فرد يا حساسيت مفرط مي‌باشد. واكنش‌هاي سيستميك با مصرف اين دارو به سرعت يا با تأخير و تا ۳۰ دقيقه پس از تجويز دارو بروز خواهد كرد. عوارض سيستمتيك آن شامل گيجي ، تضعيف تنفسي ، تشنج و افت فشارخون مي‌باشد. عوارض با شيوع كم در مصرف موضعي شامل سوزش ، گزش ، ورم يا حساسيت پوست به لمس، خارش و كهير خواهد بود.

توجه داشته باشيد كه بي‌ضرري و اثربخشي مصرف اين دارو در معاينات يا به كار بردن وسايل پزشكي، به مقدار مصرف صحيح، روش مناسب، و رعايت احتياط‌هاي لازم و آمادگي جهت مقابله با مواد اضطراري بستگي دارد. در هنگام مصرف اين دارو، بايد وسايل احياي بيمار و ساير داروهاي ضروري در دسترس باشند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۲۰:۴۳ توسط:مجله فارسي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :