منزل مبله شیراز   اجاره سوئیت در شیراز   
دليل خود ارضايي زنان چست؟  مجله فارسي مجله فارسي .

مجله فارسي

دليل خود ارضايي زنان چست؟

خود ارضايي

از دلايل خود ارضائي در زنان متاهل عدم رسيدن آنها به ارگاسم در يك رابطه جنسي است

خود ارضايي چيست؟
خود ارضائي عبارت است از تحريك دستگاه تناسلي براي بدست آوردن لذت جنسي. در اكثر موارد هر موقع حرف از خودارضايي به ميان مي آيد همه نگاهها معطوف به مردان مي شود، ولي خودارضايي در ميان خانمها نيز به فور يافت مي شود، منتهي خانمها حتي با دوستان نزديك خود نيز كمتر در مورد اين عمل صحبت مي كنند.
برخي خانمها مثل مردان حداقل يك بار خودارضايي (Masturbation) را در طول زندگي تجربه كرده اند. اينكه از نظر علمي چه ميزان از خودارضائي طبيعي و چه ميزان آن غير طبيعي است، هنوز مشخص نشده است. ميزان شيوع خودارضائي ميان خانمها بصورت دقيق مشخص نيست، و در نقاط مختلف دنيا متفاوت است.

 

براي خودارضايي مرز سني خاصي وجود ندارد. خانمها ممكن است در دهه 80 زندگي نيز خود ارضائي داشته باشند. خود ارضائي هميشه در خانمهاي مجرد ديده نمي شود، وقتي همسر در دسترس نباشد و يا اظهار خستگي نمايد، ممكن است يك خانم نيازهاي جنسي خود را با خودارضايي برطرف نمايد. يكي از دلايل مهم خود ارضائي در خانمهاي متاهل عدم رسيدن به ارضاء جنسي يا ارگاسم در يك رابطه جنسي طبيعي است.

 

به دو دليل بزرگ يك زن ممكن است در يك رابطه جنسي طبيعي به ارضاء جنسي نرسد:
1- لذت نبردن ار رابطه جنسي طبيعي كه خود آن دلايل بسيار زيادي از جمله نداشتن رابطه عاطفي خوب با همسر، ازدواجهاي اجباري، تحت فشار قرار گرفتن جهت نزديكي و غيره دارد.
2- عدم مهارت و اطلاع كافي همسر از چگونگي ارضاء شدن خانمها.

 

يكي از دلايل مهم خودارضائي در خانمهاي متاهل اين است كه رابطه جنسي در اين زوج مختص برطرف كردن نيازهاي جنسي مرد مي باشد. مرد اصلا يا نمي داند كه يك خانم نيز بايد به ارضاء جنسي برسد و يا اينكه چگونه يك خانم بايد به ارضاء جنسي برسد را نمي داند. اكثريت قريب به اتفاق مردها فكر مي كنند كه رابطه واژينال مهمترين قسمت يك رابطه جنسي است در صورتيكه آن براي اكثر خانمها اهميت چنداني ندارد. اكثر خانمها براي رسيدن به ارگاسم نياز به رابطه واژينال ندارند و در حقيقت برقرار كردن رابطه واژينال با خانم بدون آمادگي وي سبب درد شديد و از بين رفتن ميل جنسي مي شود.

 

اكثر مردان ظرف دو دقيقه رابطه واژينال دچار انزال مي شوند، در صورتيكه خانمها براي رسيدن به ارگاسم نياز به 15-10 دقيقه تحريك جنسي با كيفيت مناسب دارند، بنابراين اگر يك زوج اطلاع كافي از نحوه ارضاء جنسي در خانم نداشته باشد، خانم ممكن است جهت برطرف كردن نيازهاي جنسي خود، اقدام به خودارضايي نمايد.
يكي ديگر از دلايل مهم خودارضايي در خانمها رها شدن خانم در رابطه جنسي قبل از رسيدن به ارگاسم است. يك سيكل جنسي از 4 مرحله تشكيل مي شود و مرد و زن بايد از اين 4 مرحله عبور كرده و به ارضاء جنسي برسند. گاها در يك رابطه جنسي هم مرد و هم زن وارد اين سيكل جنسي مي شوند ولي مرد بعلت ارضاء شدن رابطه را قطع مي كند درصورتيكه خانم هنوز سيكل جنسي را كامل نكرده است، در اين موارد ممكن است خانم با خودارضايي سيكل جنسي را كامل كرده و به ارگاسم برسد.

 

برخلاف مردان، براي خودارضايي در خانمها روشهاي مختلفي وجود دارند، يكي از اين روشها استفاده از ويبراتور است. استفاده بيش از حد از ويبراتور سبب مي شود كه از دستگاه تناسلي رفع حساسيت شده و فرد در يك رابطه جنسي طبيعي نتواند به ارگاسم برسد. علاوه از آن، استفاده بيش از حد از ويبراتور سبب كرختي و كاهش حس دستگاه تناسلي مي گردد. بايد توجه داشت كه تحريكي را كه دستگاه ويبراتور ايجاد مي كند هيچوقت قابل ايجاد توسط انسان نيست و اگر بعلت تداوم استفاده از آن سيستم عصبي به تحريكات ناشي از ويبراتور عادت كند، ديگر اين خانم در حين رابطه جنسي طبيعي، ارگاسم را تجربه نخواهد كرد.

 

خانم هايي كه بطور مداوم داراي سابقه خودارضايي بوده اند، ياد مي گيرند كه دقيقا چه چيزي براي آنها خوب و يا بد است و در طول زمان مهارت زيادي در رسيدن به ارگاسم پيدا مي كنند و بدين ترتيب چون شوهر به هيچ وجه از دانش همسر خود آگاه نيست و در يك رابطه جنسي طبيعي خانم نمي تواند به انتظارات خود برسد، كم كم رابطه جنسي برا خانم بصورت يك تكليف جهت برآورد كردن نيازهاي جنسي شوهر در مي آيد و در تعدادي از موارد نيز كار به اختلافات شديد مي كشد.

 

خود ارضايي, خود ارضايي در زنان,تفاوت خودارضايي در زنان و مردان, علل خود ارضايي در زنان

 

 

چون خانم در رابطه طبيعي ارضاء نمي شود، بنابراين برانگيختگي جنسي پيدا نكرده و رابطه جنسي براي وي دردناك مي شود و كم كم دچار سرد مزاجي شده و از برقرار كردن رابطه جنسي اجتناب مي كند. تعدادي نيز چون با رابطه جنسي طبيعي ارضاء نمي شوند، دوست ندارند اقدام به كار يكطرفه بكنند.

يك خانم حتما بايد نيازهاي خود در يك رابطه جنسي طبيعي را به شوهر خود گوشزد و حتي وي را آموزش دهد اين باعث مي شود كه با گذشت زمان طرفين به نيازهاي همديگر پي برده و مهارت كافي پيدا كنند، بدون اينكه اختلاف جدي پيش بيايد.

 

يكي ديگر از دلايل تداوم به خودارضايي در خانمها اين است كه در بعضي موارد خانمها برطرف شدن و يا تخفيف بعضي از مشكلات خود را به عمل خودارضايي نسبت مي دهند، مثلا مي گويند كه خودارضايي سردرد ميگرني آنها را تسكين يا كاهش مي دهد.
چون خودارضايي سبب ارگاسم شديد مي شود، در صورت تداوم آن، ارگاسم ناشي از رابطه جنسي ممكن است نيازهاي يك خانم را برآورد نكند، و وي در ضمن اينكه رابطه جنسي طبيعي با شوهر خود دارد، براي تجربه ارگاسم شديد اقدام به خودارضايي بكند.

 

نه تنها در جامعه ما بلكه در اكثر جوامع ديگر نيز زواياي خودارضايي در خانمها بخوبي آشكار نيست. خانمهايي كه خودارضايي مي كنند، با استفاده از رسانه هاي زرد و در راس آن اينترنت اقدام به تهيه وسايل مختلف جهت خود ارضائي مي كنند تا اينكه مناسبترين را براي خود پيدا مي كنند، غافل از اينكه اگر وسيله خاصي در ابتدا سبب ارگاسم با كيفيت خوب مي شود، ولي بعلت مصنوعي بودن اين ارگاسم و عادت كردن سيستم عصبي، آنها مجبور هستند كه روش خود ارضائي را تغيير دهند.

 

گاها خانمي كه وارد اين سيكل (خودارضائي) مي شود، نمي تواند از آن رهائي پيدا كند، مثلا اگر قبلاً يك بار خودارضايي (Masturbation) در روز با يك روش بخصوص نيازهاي وي را برطرف مي كرد، اكنون بعلت عادت كردن سيستم عصبي به ناچار بايد براي بدست آوردن همان ميزان رضايت جنسي تعداد موارد خودارضايي را زياد كند، و ممكن است اين روند افزايش تعداد موارد خودارضايي رفته رفته به رقم خطرناكي برسد كه به آن اعتياد به خودارضايي گفته مي شود.

همچنين بخوانيد : فوايد خودارضايي و جلق زدن

تفاوت خودارضايي در زنان و مردان
√ خانمها در مقايسه با مردان، خودارضايي را در سنين بالاتري شروع مي كنند.
√ زنان برخلاف مردان در بسياري از موارد اجباري براي انجام خودارضائي ندارند، در صورتيكه در بيشتر مرداني كه خودارضايي مي كنند يك نياز دروني آنها را وادار به خودارضايي مي كند.
√ وقتي يك خانم ياد گرفت كه چگونه خودارضايي بكند، معمولا اين عمل را كمتر از مردان انجام مي دهد.
√ خانمها كمتر از مردان بطور منظم اقدام به خودارضايي مي كنند، مثلا ممكن است يك خانم بدون مشكل شش ماه خودارضايي را ترك كند، در صورتيكه آن بندرت در مردان اتفاق مي افتد.
√ بر خلاف مردان روشهاي خودارضايي (Masturbation) در خانمها بسيار زياد است طوريكه يك خانم هنگام انجام كار منزل و يا تماشاي تلوزيون و يا حتي در حين رانندگي نيز مي تواند خودارضايي كند.

 

√ يكي از دلايلي كه خانمها در سنين بالاتر و كمتر از مردان اقدام به خودارضايي مي كنند اين است كه عضو جنسي مرد كاملا مشخص و بيرون از بدن وي است و مرد به راحتي در سنين پائين به حساسيت عضو جنسي خود پي مي برد، در صورتيكه اعضاء جنسي منجر به ارگاسم در خانمها زياد و اكثرا پنهان هستند و تشخيص آنها تا مدتها براي يك خانم مشكل است. مثلا پيداكردن محل كليتوريس و حساسيت آن براي بسياري از خانمها ساده نيست.

 

خود ارضايي در مردان, خود ارضايي در زنان, علل خود ارضايي در زنان

خانمها كمتر از مردان بطور منظم اقدام به خودارضايي مي كنند

 

دلايل خانمها براي خودارضائي
برخلاف مردان كه هدف از خودارضايي (Masturbation) در آنها ارضاء جنسي است، دلايل خانمها براي خودارضائي فراوان و تعدادي از آنها به شرح زير مي باشند، يعني اگر از يك خانم سئوال شود كه چرا اقدام به خودارضايي مي كند ممكن است يكي از پاسخهاي زيرا را بدهد:
- تسكين احساس نا خوشايند در واژن، چون حين ارگاسم واژن منقبض شده و ترشحات خود را بيرون مي ريزد.

- حفظ قدرت باروري
- تجربه احساس خوشايند، يكي از دلايل اعتياد به مواد مخدر آزاد شدن هورمون دوپامين با مصرف مواد مخدر است، حين ارگاسم نيز مقداري ماده دوپامين ترشح مي شود.
- ديدن فيلم هاي پورنوگرافي  منجر به خودارضايي مي شود.
- بدنبال رويا و يا فانتزي جنسي
- تعداد قابل ملاحظه از خانم هايي كه خودارضايي مي كنند هيچگونه لذت جنسي از آن نمي برند، بلكه معتقد هستند كه خودارضايي سبب بهبود استرس و خلق آنها مي شود.

- با خودارضايي خطر حاملگي و يا ابتلا به بيماريهاي مقاربتي وجود ندارد.

- تعداي از خانمها مدعي هستند كه خودارضايي سبب تسكين دردهاي دوران پريود در آنها مي شود.
- تعدادي از خانمها معتقد هستند كه ارضاء جنسي در يك رابطه جنسي طبيعي داراي ملزومات زياد و طولاني است و آنها حوصله آنرا ندارند و ترجيح مي دهند خودارضايي كنند.

- كنجكاوي جهت كشف نقاط پنهان بدن
به عنوان نكته پاياني بسياري از خانم هايي كه اقدام به خودارضايي مي كنند از عمل خود شرمسار هستند و دوست دارند كه آنرا ترك كنند. اگر دليل خودارضايي ميل جنسي زياد باشد، امروزه داروهاي موثري وجود دارند كه بدون آسيب زدن به قدرت باروري و زنانگي، ميل جنسي را به مقدار زيادي تعديل و آنرا قابل كنترل مي كنند، طوريكه با مصرف اين داروها ديگر ميل جنسي براي خانم آزاردهنده نخواهد بود.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۳:۴۷ توسط:مجله فارسي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :